MERKUR Programové řízení krokového motoru

Programové řízení krokového motoru

Kód: 10032
!!!  UNIVERZÁLNÍ  NAPÁJECÍ  ZDROJ  3-12 V  JE  SOUČÁSTÍ  STAVEBNICE  !!!
Programové řízení krokového motoru

1x MERKUR bord advanced PICAXE, 1x ULNMod, 1x krokový motor, 1x potenciometr, 1x přepínač, 1x tlačítko

Tento experiment je zaměřen na seznámení se s principy řízení krokového motoru pomocí programovatelných mikrokontrolérů Picaxe. Experiment umožňuje řídit krokový motor v obou směrech a plynule měnit jeho rychlost. Pro spínání dostatečně vysokého proudu a napětí do cívek motoru je použit výkonový prvek, jelikož výstupní pin mikrokontroléru dodá maximálně 20mA. Výkonový prvek v tomto experimentu představuje integrovaný obvod ULN2803, v něm se nachází tranzistory v Darlingtonově zapojení. Integrovaný obvod ULN2803 je osazen na modulu ULNMod, na kterém jsou jeho vývody vpádech paralelně spojené pro zvýšení spínaného proudu na 1A. Ten už se postará o dodání dostatečné energie pro motor a na základě informací z řídící jednotky nastaví rychlost a směr motoru.

U krokového motoru je velkou výhodou možnost počítání kroků. Díky znalosti velikosti pootočení hřídele motoru za jeden krok lze počítat výstupní polohu hřídele. K tomu je nutné začít počítat od referenčního bodu, abychom si byli jisti výslednou polohou. Podle rychlosti a pořadí krokování motoru určujeme rychlost a směr otáčení hřídele.

Pokusy jsou dodávány, včetně návodu na stavbu a  zapojení elektroniky. Stavebnice můžeme dodat již sestavené. Součástí pokusu je kompletní vysvětlení a příklady programování. Experimenty lze také dodávat i bez ovládací (řídící) elektroniky, nebo vybavovat dle přání zákazníka. Na pokusech lze prakticky využívat kombinace pokusů z různých technických předmětů a oborů. (a to je mechatronika).Jedná se o konstrukční stavebnicový systém.
  • Cena s DPH: 3.500,00 Kč
  • Cena bez DPH: 2.892,56 Kč
  • Sazba DPH: 21%

Tisknout


RSS

Novinky

19. 12. 2016

Nově v naší nabídce Merkur ZETOR !!!

 http://www.merkurtoys.cz/vyrobky/merkur-zetor-zakladni-set

Archiv novinek

Rychlý kontakt

MERKUR TOYS s.r.o.
Husova 363
549 54  Police nad Metuji
Czech Republic

Tel./Fax: +420 491 541 227
E-mail:  

Evropský sociální fondEvropský sociální fond >>

Zobrazit na mapě© 2017, MERKURTOYS s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing